Pierwszy telefon Sony Xperia bez gniazda słuchawkowego 3.5 mm już wkrótce

Brak gniazda słuchawkowego 3.5 mm w przyszłych telefonach nie będzie już zaskoczeniem dla nikogo jak w 2016 roku pozbyło się go Apple. W tamtym czasie wywoływało to spore poruszenie, ale gdyby kolejny wielki producent tego dokonał, przeszłoby to bez większego echa. Samsung, LG czy Sony nie zdecydowały się na taki manewr, ale w przypadku ostatniej firmy wszystko może się zmienić.

W zeszłym tygodniu FCC (Amerykańska Federalna Komisja Łączności) zatwierdziła tajemniczy telefon Sony ujawniając kilka szczegółów na jego temat. Został oznaczony symbolem PY7-21831A i wynika z tego, że będzie używał portu USB typu C dla audio, jak i rzecz jasna do ładowania. Jego wymiary to 152,79 mm wysokości i 72,42 mm szerokości, a jego ekran ma przekątna ok. 5.7 cala. Model Xperia XZ Premium jest większy (156 x 77 mm) i posiada mniejszy, 5.5-calowy ekran. Wynika z tego, że nadchodzący smartfon Sony będzie miał o wiele cieńsze ramki.

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że telefony Xperia w najbliższej przyszłości zostaną przeprojektowane i brak gniazda słuchawkowego nie powinien być zaskoczeniem. Sony zaprezentowało już Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra, and Xperia L2 na początku tego roku, ale nadal są one zgodne z projektem OmniBalance. Wspomniane nowe urządzenie może być flagowym modelem Xperia XZ Pro.

Źródło: Xperia Blog

Artykuł został zobaczony od 08.12.2023 już 439 razy.