Oto 5 skrótów w Androidzie o których mogłeś nie wiedzieć

android_logo1 Jak każdy system mobilny tak i Android posiada swoje skróty, które nie wszyscy znają. Większość z nich jest intuicyjna i nie wymaga zbyt skomplikowanych gestów. Są one przydatne, aby włączyć jakaś funkcję szybko i bez zbędnego błądzenia. Poniżej przedstawiam 5 z takich skrótów, które mogą przydać się każdemu.

Już wkótce większość nowszych smartfonów otrzyma najnowszą wersję Androida 6.0 Marsmallow. W wyglądzie nie zmienia się zbyt dużo, lecz przynosi kilka nowych funkcji, które są kompatybilne z nowszymi urządzeniami. Oto kilka z nich:

dwukrotne przyciśnięcie przycisku zasilania włącza aparat. Działa to gfy ekran jest odblokowany i jest dostępne z każdego poziomu. dłuższe przytrzymanie przycisku zmniejszania głośności włącza tryb Nie przeszkadzać. Aby ponownie włączyć dźwięk połączeń i powiadomień należy przytrzymać przycisk podgłaszania. każdy zna zapewne skrót do wykonania zrzutu ekranu przytrzymując przycisk ściszania i zasilania na raz. W Marshmallow zrzut można zrobić przytrzymując przycisk Home, który uruchamia Google Now. Na dolnym pasku za pomocą przycisku po lewej stronie można wykonać zrzut, który można zapisać lub udostępnić. na Androidzie możemy włączyć też kontrolę głosową, wypowiadając po prostu 'OK Google’. Za pomocą głosu włączymy różne funkcje, a także uzyskamy informacje na dowolny temat. Opcję tę należy włączyć w ustawieniach urządzenia. ostatnią przydatną wskazówką jest uzyskanie informacji o aplikacji. Wystarczy tylko przytrzymać ikonę wybranej aplikacji lub gry i przenieść ją do góry do pola 'Informacje o aplikacji’. Uzyskamy wszelki dane o użyciu pamięci lub kiedy jest używana.

Dwa ostatnie skróty działają także na wcześniejszych wersjach Androida.

News został zobaczony od 09.12.2023 już 958 razy.