Rendery oraz kilka szczegółów o Samsungu Galaxy Note 8

Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się, że Galaxy Note 8 zostanie zaprezentowany, a co za tym idzie później trafi na półki sklepowe, dopiero we wrześniu. Najnowsze doniesienia z Korei Południowej głoszą jednak, że w związku ze słabnącą sprzedażą duetu Galaxy S8, Samsung zdecydował się na wzmożenie produkcji oraz wcześniejszą premierę flagowego fabletu. Ma on zostać zaprezentowany już 23 sierpnia, a do sprzedaży trafić na początku września.

Samsung Galaxy Note 8 jest obiektem wielu przecieków, gdzie możemy zaobserwować jego wygląd. Wszystkie z nich potwierdzają, że będzie on wyglądał bardzo podobnie do serii Galaxy S8. Przede wszystkim będzie on miał wyświetlacz Infinity. Jest to zakrzywiony obustronnie ekran z minimalnymi ramkami na górze i na dole. Jedyną różnicą będzie wielkość wyświetlacza, która ma oscylować wokół 6.3 cali.

Najnowszy przeciek po raz kolejny pokazuje przód urządzenia. Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć kilkukrotnie tył Note 8 w przeróżnych etui. Pokazywały one przede wszystkim podwójną konfigurację aparatu oraz skaner linii papilarnych umieszczony obok. Oczywiście Note 8 będzie również wyposażony w rysik S Pen.

To samo źródło twierdzi, że będzie on posiadał 6.2-calowy wyświetlacz. Galaxy Note 8 ma być napędzany przez chipset Snapdragon 835 lub Exynos 8895. Standardowo ma posiadać 6 GB pamięci RAM, a w Chinach wyjątkowo 8 GB pamięci RAM. Przypuszczalna cena to 7000 juanów, a więc ponad 3800 złotych.

Źródło: GizmoChina