Podobno jeszcze w lipcu zobaczymy flagową Nokię 8

W tym roku, HMD Global wydał już trzy urządzenia – Nokia 3, Nokia 5 i Nokia 6. Od dawna mówi się też o flagowym smartfonie i podobno ma to nastąpić w niedalekiej przyszłości. Co chwile pojawiają się przecieki o modelach Nokia 8 i Nokia 9. Najnowsza plotka mówi, ze pierwszym z nich będzie Nokia 8.

Według niemieckiej strony WinFuture, Nokia 8 ma numer modelu TA-1004. Wcześniej przypuszczano, że taki numer będzie nosić Nokia 9, ale źródło jest dość wiarygodne, więc raczej tak nie będzie. Wewnątrz tego modelu ma pracować Snapdragon 835 oraz 4 GB RAM. Smartfon prawdopodobnie będzie miał 5.3-calowy ekran Quad HD (1440 x 2560 pikseli). Oprócz tego Nokia 8 ma obsługiwać dwie karty SIM, a pamięć wewnętrzna ma wynieść 64 GB. Zgodnie z oczekiwaniami aparaty mają zostać stworzone przy współpracy z Zeiss.

Nokia 8 ma być dostępna w czterech kolorach – niebieskim, stalowym, złotym oraz miedzianym. W Europie cena ma wynieść około 600 euro, a więc około 2400 złotych. Mówi się, że Nokia 8 zostanie wydane w Europie jeszcze w lipcu. Podobno jest to pierwszy telefon od lewej na powyższym zdjęciu.

Źródło: WinFuture