YouTube wreszcie z podglądem wideo w miniaturkach

Może nie jest to stricte związane z urządzeniami mobilnymi, ale informacja jest bardzo interesująca. Od teraz, użytkownicy serwisu YouTube po najechaniu na miniaturkę filmu uzyskają 3 sekundowy podgląd. Na razie działa to tylko w przeglądarkach Chrome i Opera i nie jest jeszcze dostępne na smartfonach i tabletach.

Taka technologi znana jest w innych serwisach od lat, ale YouTube nigdy nie zdecydował się na jej wprowadzenie, aż do tej pory. W sieci znane jest zjawisko „clickbait” i obecne jest ono również w serwisie w filmami. Twórcy często wykorzystują obrazy, które mają zachęcić do kliknięcia w ich materiał, ale bywa tak, że jego treść nie odpowiada temu, czego spodziewał się oglądający. Podgląd w miniaturce daje częściową możliwość zapoznania się z materiałem, wyciągając losowe klatki z filmu.

YouTube dodaje jednak: „Obecnie twórcy nie są w stanie wybrać podglądu, który jest wyświetlany.” Może to tylko oznaczać, że wkrótce twórcy bez problemu będą mogli wpływać na to co jest wyświetlane w podglądzie.

Źródło: GSMArena