Google stworzyło aplikację, aby pomóc osobom, które mają problem ze słuchem

Live Transcription i Sound Amplifier mają ułatwić codzienne życie

Live Transcription i Sound Amplifier to dwie nowe aplikacje od Google, które mają ułatwić życie użytkownikom Androida, którzy mają problem ze słuchem. Pierwsza z nich ułatwi komunikację z osobami, które nie znają języka migowego. Druga z nich ułatwi życie i pomoże osobom z małym ubytkiem słuchu w codziennych sytuacjach.

Live Transcription to aplikacja, która zwyczajnie nasłuchuje słów, rozpoznaje co zostało powiedziane i w chmurze tłumaczy je w locie, aby wyświetlić na ekranie. Osoby z cięższym ubytkiem słuchu mogą czytać i odpowiadać za pomocą mowy lub tekstu. W momencie uruchomienia aplikacja jest dostępna w ponad 70 językach. Przy jej tworzeniu brali udział naukowcy z Uniwersytetu Gallaudet, aby zapewnić wszelkie niezbędne funkcje. Live Transcribe stopniowo będzie wprowadzane przy udziale programu beta.

Sound Amplifier, czyli po prostu wzmacniacz jakości dźwięku. Zamienia telefon oraz słuchawki w prowizoryczny aparat słuchowy. Wzmacnia on właśnie siłę dźwięku oraz stara się eliminować wszelkie szumy z otoczenia. Parametry można regulować za pomocą suwaków i dostosować działanie aplikacji do każdego środowiska. aplikacja jest już dostępna w Google Play. Dostępna wyłącznie dla urządzeń z Androidem Pie.

News został wyświetlony od 05.02.2019 już 640 razy.