Jak założyć konto deweloperskie w Google Play

Postanowiłem opisać Wam proces rejestracji w Google Play ze strony dewelopera. Być może pośród Was jest ktoś kto chciałby umieszczać swoje aplikacje w oficjalnym sklepie Androida. Jako, że sam jestem świeżo po założeniu takiego konta mogę zdać Wam relację z przebiegu tworzenia takiego konta.

Zanim zaczniemy

Google wymaga wpłaty w wysokości 25 dolarów. Jest to jednorazowa opłata pobierana podczas zakładania konta. Ma to na celu podniesienie standardu oraz uniknięcie spamu.

Musimy również znajdować się w obsługiwanym kraju. Polska do takich należy.

Przejdźmy do samej rejestracji.

Należy zalogować się na swoje swoje konto Google" style="text-decoration: underline">konto Google. Po zalogowaniu musimy przejść do strony rejestracji. Następnie musimy zaakceptować Warunki umowy dystrybucji dla programistów. Za pomocą Google Wallet musimy wnieść opłatę w wysokości $25. Jedyną formą jest karta płatnicza lub debetowa. Należy podać wszystkie niezbędne dane i przejść do następnego kroku. W tym punkcie należy wpisać dane jakich będziemy używać do publikacji treści w Google Play.

Musimy podać Nazwę programisty, Adres, Adres e-mail, Stronę internetową oraz Numer telefonu. Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól klikamy Zakończ rejestrację.

Po zakończeniu rejestracji ukazuje nam się panel administracyjny, gdzie możemy dodawać swoje aplikacje i gry. W kolejnym poradniku zajmiemy się zarządzaniem kontem oraz nadawaniem praw współpracownikom.

News został zobaczony od 15.02.2024 już 942 razy.