Jak założyć konto deweloperskie w Google Play

Postanowiłem opisać Wam proces rejestracji w Google Play ze strony dewelopera. Być może pośród Was jest ktoś kto chciałby umieszczać swoje aplikacje w oficjalnym sklepie Androida. Jako, że sam jestem świeżo po założeniu takiego konta mogę zdać Wam relację z przebiegu tworzenia takiego konta.

Zanim zaczniemy

Google wymaga wpłaty w wysokości 25 dolarów. Jest to jednorazowa opłata pobierana podczas zakładania konta. Ma to na celu podniesienie standardu oraz uniknięcie spamu.

Musimy również znajdować się w obsługiwanym kraju. Polska do takich należy.

Przejdźmy do samej rejestracji.

Należy zalogować się na swoje konto Google. Po zalogowaniu musimy przejść do strony rejestracji. Następnie musimy zaakceptować Warunki umowy dystrybucji dla programistów. Za pomocą Google Wallet musimy wnieść opłatę w wysokości $25. Jedyną formą jest karta płatnicza lub debetowa. Należy podać wszystkie niezbędne dane i przejść do następnego kroku. W tym punkcie należy wpisać dane jakich będziemy używać do publikacji treści w Google Play.

Musimy podać Nazwę programisty, Adres, Adres e-mail, Stronę internetową oraz Numer telefonu. Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól klikamy Zakończ rejestrację.

Po zakończeniu rejestracji ukazuje nam się panel administracyjny, gdzie możemy dodawać swoje aplikacje i gry. W kolejnym poradniku zajmiemy się zarządzaniem kontem oraz nadawaniem praw współpracownikom.