Smartfony z baterią, która wytrzyma 7 dni już za dwa lata?

Słowa powtarzane jak mantra, najważniejszą rzeczą w smartfonie, której brakuje jest bardzo wytrzymała bateria. Najlepiej taka, która wytrzyma kilka dni bez ładowania. Istnieją aplikacje, triki, które mają pomagać w oszczędzaniu baterii, ale jak wiadomo jest to krótkofalowy zabieg. Głównie wygaszają one ekran, wyłączają niektóre sensory czy zatrzymują aplikacje działające w tle.

Jednak takie działania może zakończyć według spółki związanej z ogniwami paliwowymi Intelligent Energy Holdings. Brytyjczycy twierdzą, że ten dzień może nadejść już za 2 lata. Spółka miała otrzymać od czołowego producenta smartfonów 7,6 miliona dolarów na opracowanie akumulatora, który miałby działać aż tydzień bez konieczności ładowania. Bateria miałaby konwertować wodór w energię elektryczną poprzez wytwarzanie pary wodnej w tym procesie.

Firma ma wykorzystać pieniądze od nieznanego producenta na opracowanie prototypu takiej baterii. Informują także, że wielkie koncerny tego świata są skłonne inwestować w 'czystą’ energię uzyskiwaną właśnie w takim procesie.

Źródło: Bloomberg