Według rosyjskiego blogera Samsung Galaxy S7 wytrzyma 2 dni bez ładowania

Eldar Murtazin, bo tak nazywa się wspomniany bloger w zeszły tygodniu rozpowszechnił tweet jakoby nowy flagowiec Koreańczyków wytrzymał 17 godzin odtwarzania wideo na jednym cyklu ładowania przy pełnej jasności ekranu. Oczywiście doniesienia nie zostały potwierdzone przez Samsunga, więc te informacje należy brać z przymrużeniem oka.

Przy kolejnym wpisie od Rosjanina nawiązującym do poprzedniego zamiesił on schemat, który ma świadczyć o tym, że Samsung Galaxy S7 wytrzyma 48 godzin bez ładowania. Przy włączonym ekranie przez około 4-5 godzin i jasności ustawionej na 75 procent.galaxy-s7-bateria

Oczekuje się, że wspomniany model będzie miał baterię o pojemności 3000 mAh. W poprzednich smartfonach Galaxy S6 i S6 edge zastosowano baterię o pojemności 2550 mAh, która starcza na około 7-8 h. W nowych flagowych telefonach Samsunga żywotność baterii może poprawić się dzięki funkcji Doze zastosowanej w Androidzie Marsmallow. Nieużywany telefon zostaje wprowadzony w stan głębokiego snu, a wszystkie aplikację zostają odcięte od snu dopóki nie są potrzebne.

Źródło: @eldarmurtazin