Google Play pokaże tylko rozmiar aktualizacji

googleplay_nowelogoZa każdym razem, kiedy dokonujesz aktualizacji aplikacji na Androida nie ma potrzeby pobierania całości na nowo. Cały proces jest na tyle inteligentny, aby na urządzenie zostały pobrane wyłącznie elementy, które uległy zmianie. Teraz Google Play powie jaki rozmiar będą miały wszystkie elementy niezbędne do pobrania aktualizacji.

Oficjalny sklep Google z aplikacjami i grami oferuje pobieranie tylko części potrzebnych do aktualizacji zamiast całości od 4 lat, kiedy pojawiła się nowa wersja Google Play. Dla przykładu – jeśli aplikacja „waży” 100 MB, to w chwili aktualizacji zostanie pobrana tylko jakaś część ze zmienionymi elementami.

Wcześniej w Google Play był pokazywany całkowity rozmiar aplikacji czy gry, ale w najnowszej wersji będzie wyświetlona tylko ilość jaką musimy pobrać, aby dokonać aktualizacji aplikacji, którą mamy już na tablecie lub smartfonie z Androidem.

Bardzo przydatne, kiedy nie chcemy przekroczyć swojego planu danych komórkowych i pobrać aktualizację dopiero po podłączeniu do sieci Wi-Fi.

Jeśli aplikacja lub gra jest w najnowszej wersji, Google Play nie wyświetli nic.

Źródło: Android Police

News został wyświetlony od 20.12.2023 już 831 razy.