Sony Xperia 1 jako pierwszy smartfon z ekranem 4K OLED

Posiada nietypowy ekran 21:9 oraz potrójny aparat

Sony Xperia 1 to nowa nazwa dla smartfona klasy premium japońskiego producenta. Telefon jest następcą Xperii XZ Premium. Posiada on niezwykły ekran 4K OLED o proporcjach 21:9. Posiada też potrójny aparat jako pierwszy telefon Sony.

Posiada 6.5-calowy CinemaWide, który oferuje przetwarzanie obrazu X1 (zapożyczone z telewizorów) połączone z kalibracją kolorów z profesjonalnych monitorów Sony. Wyświetlacz ma rozdzielczość 3840 x 1644 pikseli i i obsługuje HDR (BT.2020). Głośniki stereo wspierają Dolby Atmos. Chroniony jest przez Gorilla Glass 6, to samo dotyczy tyłu urządzenia. 

Na plecach mamy trzy aparaty. Głównym jest aparat 12 MP z matrycą 1/2.6” i obiektywem z przesłoną f/1.6. Posiada też Optical SteadyShot (OIS + EIS) i autofokus Dual Pixel. Pozostałe dwa również mają rozdzielczość 12 MP – ultraszerokokątny oraz teleobiektyw z podwójnym zoomem.

Sony oferuje też aplikację Cinema Pro, która oferuje nagrywanie przy 24 klatkach na sekundę, profilowanie kolorów oraz zarządzanie projektem. 

Sony Xperia 1 oczywiście zasilana jest przez flagowy chipset Snapdragon 855, który łączy swoje siły z 6 GB pamięci RAM. Do wyboru są dwie opcje pamięci – 64 GB i 128 GB.

Game Enhancer to tryb, który pozwala na zrównoważenie wydajności z czasem pracy na baterii. Umożliwia on również nagrywanie ekranu podczas grania wraz z komentarzem z przedniej kamery. 

Xperia 1 posiada baterię o pojemności 3330 mAh. Sony dostarcza też opcję Battery Care  i tryb Smart Stamina oraz wsparcie dla USB Power Delivery. Z boku znajduje się czytnik linii papilarnych, ale nie jest on zintegrowany z przyciskiem zasilania.

Sony Xperia 1 ma pojawić się późną wiosną, a dokładniejszą datę i ceny poznamy wkrótce.

Artykuł został wyświetlony od 25.02.2019 już 162 razy.