Wyświetlacz Samsunga Galaxy Fold ma dziwaczne zagięcie na środku

Nie tak miało prezentować się urządzenie klasy premium

Niestety, ale oprócz fajnych cech i funkcji, składane smartfony mogą mieć wady, których nie chcielibyśmy zobaczyć, bo można było się ich obawiać przed premierą. Obawy dotyczyły oczywiście odkształceń i zagięć na elastycznych ekranach. W przypadku Huawei Mate X pojawia się duża zmarszczka w miejscu zgięcia dużego, 8-calowego wyświetlacza.

Okazuje się, że nie jest to odosobniony przypadek i Samsung Galaxy Fold ma również z tym problem. W strefie gdzie znajduje się zawias mamy dość nieprzyjemnie wyglądające zagięcie, które przechodzi przez sam środek ekranu. Nie tego oczekiwaliśmy po urządzeniu, które kosztuje 2 000 euro, ale nie możemy jednak przesądzać wszystkiego na tym etapie.

Jak widzimy, Samsung jednak mógł wiedzieć o problemie i wystawowe jednostki Galaxy Fold został ukryte w specjalnych gablotach. Według relacji dziennikarzy, ochrona dbała również o to, aby nikt nie mógł się zbliżyć do wystawy na stoisku Samsunga podczas targów Mobile World Congress. Nie można było też wykonywać dokładniejszych zdjęć. 

Być może są to jedynie prototypu, które nie są tak dopracowane jak ostateczne urządzenia, które pojawią się na rynku komercyjnym w kwietniu. Możemy jednak ocenić to zachowanie Samsunga jako dziwne.

Źródło: PhoneArena

Wpis został zobaczony od 26.02.2019 już 699 razy.