Pierwsze wrażenia anonimowego właściciela Samsunga Galaxy Fold

Jak w przypadku wszystkich urządzeń, są plusy i minusy

Samsung Fold Galaxy zadebiutuje na komercyjnym rynku dopiero za kilka tygodni, ale pojedyncze jednostki trafiły w ręce wybranych użytkowników. Redaktor naczelny XDADevelopers, Mishaal Rahman, skontaktował się z jednym z takich właścicieli i zadał mu serię szybkich pytań na temat składanego telefonu. Wszystkie pytania i odpowiedzi umieścił na swoim Twitterze i możemy z nich wyciągnąć już pierwsze wnioski.

Jednym z ważniejszych pytań aspektów jest oczywiście składanie paneli i jak wygląda sytuacja w miejscu zawiasu. Anonimowy posiadacz Galaxy Fold mówi, że występuje tam mała luka.

Drugim bardzo ważnym punktem jest przełączenie między ekranami. Mówi on, że w chwili zmiany ekranu na duży istnieje nawet kilkusekundowe opóźnienie, aż rozmiar i proporcje obrazu zostaną dopasowane. Nie jest to tak płynne jak widzieliśmy podczas prezentacji, ale aktualizacja może załatwić ten problem w przyszłości.

Zaletą jest jednak solidny zawias, który został zaprojektowany przez inżynierów Samsunga. Nie pozwoli on na rozłożenie ekranu poza 180 stopni. W tej sytuacji pojawia się oczywiście problem samego wyświetlacza i zagięcia na środku, które widzieliśmy już kilkukrotnie. Właściciel mówi, że można je poczuć pod palcami podczas korzystania, ale przy większej jasności ekranie nie jest ono widoczne.

Na całym świecie, Samsung dostarczy Galaxy Fold z chipsetem Snapdragon 855. Telefon został też wyposażony w nową pamięć masową UFS 3.0, a testy pokazały, że zapewni to prędkość odczytu większą o 50 procent względem Galaxy S10+. 

Oczywiście wszystkich interesuje też wytrzymałość baterii, ponieważ mamy tu aż dwa ekrany, z których jeden jest pokaźnych rozmiarów. Bateria, a w zasadzie baterie mają pojemność 4380 mAh. Według tego właściciela żywotność baterii jest wspaniała. Jest to jednak indywidualna kwestia i to ile czasu będziemy korzystać z dużego i małego wyświetlacza.

W Europie zadebiutuje on 3 maja i będzie kosztował około 2 tysięcy euro.

Artykuł został zobaczony od 27.03.2019 już 872 razy.