Ekrany Galaxy Fold nie wytrzymują jednego dnia użytkowania…

Czy Samsung będzie musiał się zmierzyć z kolejną klęską po wpadce z Note7?

Pierwsze jednostki Samsunga Galaxy Fold trafiły już w ręce pierwszych dziennikarzy i influencerów. Od razu pojawiło się wiele głosów, delikatnie mówiąc, nieprzychylnych dla tego urządzenia. Tym samym możemy zobaczyć, że wybrzuszenie na środku jednostki, którą testował Dieter Bohn z The Verge złamało ekran po zaledwie jednym dniu użytkowania. Z kolei, Steve Kovach z CNBC napisał na Twitterze, że wyświetlacz w jego jednostce zaczął migotać.

Mark Gurman z Bloomberga i YouTuber Marques Brownlee (MKBHD) zauważyli, że na ekranie znajduje się dość dziwna „warstwę ochronna”, którą wielu z nas uważałoby za element dodatkowy, który nie wpłynie na użytkowanie i nie spowoduje to uszkodzenia w takim stopniu. Co prawda na pudełku jest informacja, aby ją pozostawić, ale w przypadku tak drogiego urządzenia jakim jest Galaxy Fold, nie może ono zostać usunięte w tak banalny i prosty sposób.

Zapewne wielu z nas w tym momencie przypomni sobie klęskę związaną z wybuchającymi bateriami w Note7. Samsung nie może sobie pozwolić już na taki rozwój zdarzeń i wycofać z rynku kolejnego telefonu.

W wybranych regionach już rozpoczęto przedsprzedaż Galaxy Fold, a Samsung informuje, że istnieje ogromne zapotrzebowanie i obecnie nie ma już wolnych jednostek. Zainteresowane osoby muszą poczekać w kolejce, ale ciekawe, czy nie zrezygnują z tego po fali doniesień o problemach z ekranami.

Źródło: Steve Kovach (Twitter)The VergeMark Gurman (Twitter)Marques Brownlee (Twitter)Desmond Smith (Twitter)

Wpis został zobaczony od 18.04.2019 już 649 razy.