iPhone XE, czy upragniony następca iPhone SE jeszcze w tym roku?

Oprócz tego, w przyszłym roku możemy zobaczyć iPhone 8S

Jasne jest, że firma Apple przygotowuje się do wydania nowych iPhone’ów, które zadebiutują najprawdopodobniej we wrześniu. Zaskoczeniem może być jednak, że amerykański gigant planuje wydać ulepszoną wersję iPhone’a 8, która pojawi się na początku 2020 roku. Ma być to podobna sytuacja jak w przypadku iPhone 5S i iPhone SE.

Według jednego z dostawców, będzie on miał 4,7-calowy wyświetlacz LCD, czyli taki sam jak iPhone 8. Oznacza to, że Apple wyda ponownie telefon z fizycznym przyciskiem Home oraz grubszymi ramkami. Wewnątrz jednak będzie pracował nowy, niewydany jeszcze chipset Apple A13 i 128 GB pamięci bazowej. Będzie miał też pojedynczy aparat z tyłu. Przypuszczalnie może zostać on nazwany iPhone 8S i zadebiutuje pod koniec marca.

Produkcją ma zająć się firma Pegatron i początkowo na taśmach montażowych ma pojawić się 20 milionów sztuk. Cena detaliczna ma wynieść 649 dolarów.

Ciekawiej jednak wygląda sytuacja innego modelu, który może ujrzeć światło dzienne. Jesienią mogą pojawić się aż cztery nowe telefony Apple – iPhone XI/XI Max, iPhone XR2 oraz właśnie kompaktowy iPhone XE.

Poniekąd miałby to być następca iPhone SE i posiadać 4,8-calowym wyświetlaczem z wycięciem i opcją Face ID. Nie będzie on miał jednak wszystkich najlepszych funkcji, ale zostanie wyposażony w chip A13 i pojedynczy aparat 12 MP z tyłu. Raport mówi też o aluminiowej konstrukcji, a więc nie ma mowy o bezprzewodowym ładowaniu.

Źródło: PhoneArena, DigiTimes, Economic Daily Times

Artykuł został wyświetlony od 17.04.2019 już 902 razy.