Tim Cook: App Store z 140 miliardami pobrań

timcook_appstreo_wrzes2016Tim Cook bardzo płynnie przechodził pomiędzy tematami dotyczącymi bardzo ważnych statystyk firmy Apple. Mogliśmy dowiedzieć się, że Apple Music ma obecnie 17 milionów milionów płatnych subskrybentów" style="text-decoration: underline">płatnych subskrybentów, zaledwie rok po uruchomieniu. Przypomniał on również, że w tym roku przekroczono liczbę 1 miliarda sprzedanych iPhone’ów. Cook podał tez kilka liczba związanych z App Store.

Według oficjalnych liczb Apple, w sumie pobrano 140 miliardów aplikacji z App Store od chwili jego uruchomienia, 8 lat temu. Cook wspomniał także, że iPhone i iPad to najpopularniejsze urządzenia mobilne wykorzystywane do gier. Obecnie 500 000 aplikacji w App Store to właśnie gry.

CEO Apple powiedział również, że sklep zarabia dwa razy tyle co jego „najbliższy konkurent”. Mowa oczywiście o Google Play. Według Tima Cooka, to rentowność w połączeniu ze stabilnością platformy iOS jest powodem dla którego wielu deweloperów wybiera iUrządzenia dla swoich aplikacji i gier jako pierwsze. Widzieliśmy już wystarczająco dużo przykładów tego, aby móc się z tym zgodzić.

News został wyświetlony od 03.12.2023 już 958 razy.