Samsung Galaxy Fold ma ogromną wadę, którą jest zagięcie na środku ekranu

Od urządzenia za tyle pieniędzy wymagamy jednak dużo większej doskonałości

Samsung zaprezentował na Mobile World Congress 2019 w lutym swój pierwszy składany telefon, czyli Galaxy Fold. Niestety oprócz samej prezentacji, nikt nie mógł z bliska zobaczyć nowego urządzenia, o dotykaniu go, czy sprawdzeniu jego funkcji w ogóle nie wspominając. Galaxy Fold na stoisku Samsunga był zamknięty w szklanej gablocie, a wszystkiego strzegli ochroniarze.

Wiemy też, że produkcja składanego smartfonu będzie ograniczona i sklepach nie pojawi się zbyt wiele jednostek. Ma on przecież zadebiutować już pod koniec kwietnia, a w Europie zjawi się na początku maja. W sieci pojawiały się jedynie rendery, a nie rzeczywiste zdjęcia Galaxy Fold. Na szczęście teraz możemy zobaczyć telefon w pełnej okazałości. Klip przedstawia jego wszelkie zalety, ale przede wszystkim wady, a jedna z nich jest dość istotna.

Na filmie widzimy urządzenie Galaxy Fold F900U, który będzie dostępny w amerykańskiej sieci AT&T. Widzimy tu typowe animacje i cały interfejs, który został dla niego przygotowany. Możemy też wyciągnąć z tego wnioski, które mówią jasno co Samsung chciał ukryć podczas prezentacji z ubiegłego miesiąca. Na ogromnym ekranie Infinity Fold widać wyraźnie zagięcie na jego środku.

Wyraźnie widzimy też, że ramka wokół wyświetlacza jest bardzo wysoka i wystaje znacząco ponad jego powierzchnię. Oznacza to, że po złożeniu dwie części ekranu nie stykają się ze sobą i są bardzie odporne na uszkodzenia.

Jedną z fajniejszych rzeczy jest jednak zamykanie i charakterystyczny „trzask:, który temu towarzyszy i mamy pewność, że Galaxy Fold jest w pełni złożony. Na klipie widzimy też zestawy aparatów, boczny skaner linii papilarnych, czy płynne przechodzenie z jednego ekranu na drugi.

Jednak od urządzenia, które będzie kosztować 2 tysiące dolarów. Taki garb na ekranie, który w przypadku tego rodzaju urządzenia wielu będzie wykorzystywało go zdecydowanie częściej. Musimy poczekać jeszcze kilka tygodni, aż więcej jednostek Galaxy Fold trafi w ręce użytkowników, aby upewnić się, że jest to powszechny problem i inżynierowie z Samsunga ostatecznie sobie nie poradzili.

News został zobaczony od 07.06.2023 już 429 razy.