in

BlackShark 2, czyli potężny smartfon, który jest przenośną konsolą

Wiele cech sprawia, że jest to potężna maszyna, która mieści się w kieszeni

Black Shark 2 to sequel gamingowego smartfonu Xiaomi, który pojawił się w ubiegłym roku. Przynosi on ulepszenia w obszarze ekranu oraz wydajności. Firma wyróżnia też  Ludicrous Mode, co możemy przetłumaczyć jak „obłędny tryb”.

Telefon posiada 6,39-calowy ekran AMOLED o Samsunga. Dzięki optymalizacji, opóźnienie wejściowe został zminimalizowane do 43,5 ms. Ma on też technologię nacisku Magic Press, która pozwala mapować przyciski w odpowiednich miejscach wyświetlacza po mocniejszym naciśnięciu. 

Rozdzielczość ekranu to 1080p+ ze wsparciem przestrzeni barw DCI-P3 za pomocą ΔE <1. Black Shark 2 posiada cztery czujniki koloru światła w otoczeniu, aby zapowenić odpowiednie barwy i dostosować ekran za pomocą specjalnego procesora. Jasność ekranu wynosi 430 nitów. W ekranie umieszczony jest czytnik linii papilarnych.

Smartfon posiada też głośniki stereo, które skierowane są do przodu, a dzięki temu nie blokujesz dźwięku trzymając go poziomo. Bateria ma pojemność 4000 mAh i obsługuje szybkie ładowanie do 27W. 

Pod maską nie zabraknie najnowszego chipsetu Snapdragon 855 z systemem chłodzenia Liquid Cool 3.0  z komorą parową, która ma zapewnić temperaturę niższą o 14 stopni Celsjusza. Etui Cooling Case z wentylatorem pozwala obniżyć temperaturę o kolejne 5 ° C. Za obniżenie temperatury odpowiada też tryb Ludicrous wraz ze sztuczną inteligencją zwiększa wydajność procesora, procesora graficznego, wspomaga przełączanie między sieciami (Wi-Fi i komórkową) oraz wspomaga ładowanie.

Na plecach znajduje się główny aparat 48 MP z pikselami 0,8 µm i przysłoną f/1,75 i  dodatkowy teleobiektyw 12 MP z podwójnym zoomem. Z przodu umieszczono aparat 20 MP z przesłoną f/2,0.

Black Shark 2 w konfiguracji 6/128GB kosztuje 3200 juanów, a model 12/256GB został wyceniony na 4200 CNY. Dostępny jest też wariant kolorystyczny Frozen Silver z opcją 8/256GB.

Xiaomi zaprezentowało też joystick GamePad 3.0, który zamienia BS 2 w przenośną konsolę. Posiada on wyjście HDMI.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments