Apple i serwisy mogą zamienić iPhone 6 Plus na iPhone 6s Plus w razie konieczności

Ostatnio pisałem, że tańsza wymiana baterii w iPhone 6 Plus może rozpocząć się dopiero pod koniec marca lub na początku kwietnia. Wszystko przez braki magazynowe akumulatorów dla tego modelu, który jednak pojawił się na rynku już w 2014 roku. Posiadacze tego telefonu mogą jednak skorzystać, kiedy oddając do naprawy swoje urządzenie, które wymaga naprawy.

Jak donosi MacRumors, na podstawie wewnętrznego dokumentu, który został niedawno przekazany dostawcom usług Apple Authorized Service Providers, czyli autoryzowanych serwisów, które również działają w Polsce, mogą oni oferować w zamian iPhone’a 6s Plus. Wszystko zależy oczywiście od napraw, których wymaga iPhone 6 Plus. Według tego niektóre modele iPhone 6 Plus mogą zostać zastąpione iPhone’em 6s Plus do końca marca 2018 roku.

Zapewne obie sytuacje mają ze sobą związek i wynika z braków magazynowych dla większości podzespołów dla ego modelu,a nie tylko baterii. Mogą one zostać uzupełnione dopiero pod koniec marca, a to może być zbyt długi czas oczekiwania na naprawę w autoryzowanym serwisie. Stąd decyzja, aby aktualizować urządzenia klientów do iPhone 6S Plus, który jest znacznie nowszy i występuje więcej jednostek „pod ręką”. Nie wiemy jednak co musiałoby się zepsuć w iPhone 6 Plus, aby urządzenie kwalifikowało się do wymiany.

Być może dotyczy to telefonów, których bateria została już mocno zużyta i znacząco została obniżona jego wydajność. Tylko oddając swojego iPhone’a 6 Plus możesz przekonać się, czy uszkodzenia są na tyle poważne, aby mógł on zostać wymieniony na iPhone 6s Plus.

Źródło: MacRumors

Wpis został zobaczony od 07.10.2022 już 233 razy.