Apple Music ma już 11 milionów abonentów, a iCloud 782 milionów użytkowników

W jednym z nowych wywiadów z dyrektorami Apple Eddym Cue i Craigiem Federighi ujawniono kilka szczegółów dotyczących niektórych usług. Niedawno wraz z ogłoszeniem wyników finansowych Apple otrzymaliśmy informację o przekroczeniu 10 milionów płatnych subskrybentów Apple Music. Teraz ta liczba wynosi ponad 11 milionów.

Wynika z tego, że tyle osób postanowił zapłacić za usługę i przedłużyć 90 dniowy okres próbny. Do uzyskania takiej liczby abonentów Apple Music potrzebowało 7 miesięcy. Jest to ponad połowa użytkowników premium jakie ma obecnie największy rywal, czyli Spotify. Szwedzi potrzebowali aż 6 lat na uzbieranie 20 milionów płatnych subskrybcji. Miesięczny abonament kosztuje $9,99.

Cue podczas wywiadu ujawnił także, że iCloud obecnie ma 782 miliony aktywnych użytkowników. Możecie się zastanawiać czemu ta liczba nie wynosi miliard, które odpowiada aktywnym urządzeniom z iOS. Wynika to z tego, że niektóre osoby logują się za pomocą jednego konta do kilku iUrządzeń.

Inne ciekawe statystyki donoszą, że Apple przetwarza 200.000 iMessage na sekundę, co przekłada się na 17 miliardów dziennie. W App Store i iTunes dokonuje się 750 milionów transakcji tygodniowo.