Apple opracowuje własne „najbardziej zaawansowane” układy zarządzania energią

Apple, zgodnie z przypuszczeniami, planuje zmniejszyć uzależnienie od dostawców różnych podzespołów. Na początku tego roku firma Cupertino ograniczyła swoje powiązania z producentem procesorów graficznych Imagination Technologies, a następnie wprowadziła wewnętrzny układ graficzny w najnowszym chipsecie A11 Bionic. Obecnie Apple projektuje swoje własne układy zarządzania energią, które miałyby zadebiutować w iPhone’ach w 2018 roku.

Nikkei Asian Review informuje, że nowe układy będą najbardziej zaawansowane w branży mobilnej. Mają one odpowiadać za zużycie energii i wydajność ładowania baterii iPhone’a. Możemy się spodziewać, że doprowadzi to do doskonałej równowagi między wydajnością a czasem pracy baterii w przyszłych urządzeniach Apple.

Potwierdzenie tych doniesień miałoby tragiczne skutki dla Dialog Semiconductor, ponieważ 74% przychodów w 2016 roku tej firmy wygenerowało Apple. Akcje firmy spadły o 19% po pojawieniu się tej wiadomości. Raport mówi, że Apple będzie chciało użyć własnych układów zarządzania energią w 50 procentach wszystkich wyprodukowanych iPhone’ów w przyszłym roku. Może to eż opóźnić się o rok. Produkcją nowych układów ma się zająć tajwańska firma TSMC.

Źródło: Nikkei Asian Review, MacRumors

Wpis został zobaczony od 26.11.2023 już 656 razy.