in ,

Apple pracuje nad rozszerzoną rzeczywistością w aplikacji aparatu iOS

Business Insider donosi, że Apple pracuje nad integracją technologii Augmented reality (rozszerzonej rzeczywistości) wewnątrz aplikacji aparatu w systemie iOS. Plotki głoszą, że jest to złożone przedsięwzięcie i pracują nad nim zespół złożony z kliku spółek, które przejęło Apple, tj. Metaio czy Flyby Media. Celem tego projektu jest umożliwienie ożywianie „obiektów” lub manipulowanie nimi to skierowaniu aparatu np. na twarz.

Rozpoznawanie twarzy mogą znać już użytkownicy iOS 10, gdzie zastosowano tę funkcję w aplikacji Zdjęcia. Apple w ubiegłym roku zakupiło również FaceShift, spółkę, której technologia jest przeznaczona do cyfrowej transformacji twarzy. Ponieważ funkcjonalność AR będzie włączona do aplikacji Aparat w iOS, Apple udostępni deweloperom SDK. Jeśli funkcja rzeczywiście będzie wdrożona to możemy przypuszczać, że pojawi się wraz z kolejną iteracją systemu iOS we wrześniu przyszłego roku.

Niektórzy producenci smartfonów już eksperymentowali z integracją funkcji AR wewnątrz aplikacji aparatu. Na przykład wysokiej klasy smartfony Sony Xperia pozwalają użytkownikom nałożyć animowane obiekty 3D, takie jak dinozaury, wewnątrz swoich zdjęć, co jest zabawną, ale mało istotna cechą.

Źródło: Business Insider, PhoneArena

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments