in

Apple sprzeciwia się rejestracji loga norweskiej partii politycznej

Firma zamierza ostro walczyć o swoje i nie dopuścić do zaakceptowania wniosku patentowego

Fremskrittspartiet to po norwesku Partia Postępu. Jak się okazuje złożyła ona wniosek w norweskim Urzędzie Patentowym, który zawiera w swoim logo jabłko. Z najnowszych doniesień wynika, że swoje obiekcje wobec wniosku z listopada ubiegłego roku ma nie kto inny jak amerykańska firma Apple.

Samo logo zawiera oczywiście jabłko, ale na jego środku znajdziemy literę „F”. Poza tym nie jest ono nadgryzione jak ma to miejsce w logo giganta technologicznego.

Apple wystosowało list do Søk Patentstyret, twierdząc, że logo Fremskrittspartiet bardzo przypomina ich znaki towarowe, które zostały zarejestrowane w przeszłości i może zostać z nimi pomylone.

MacRumors:

Fremskrittspartiet złożyła wniosek o wykorzystanie znaku towarowego w odniesieniu do oprogramowania komputerowego, nośników cyfrowych, artykułów papierniczych i stacjonarnych, artykułów gospodarstwa domowego, tkanin takich jak flagi, odzież i nakrycia głowy, guziki oraz gry i zabawki.

Apple planuje jednak dostarczyć dalszą dokumentację, aby wpłynąć na decyzję urzędników i uchylić rejestrację znaku towarowego Fremskrittspartiet.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments