Apple wygrywa 120 mln $ w sporze z Samsungiem o „Slide to #UN#LOCK”

Od lat Apple oraz Samsung toczyły prawny spór o patent Slide to #UN#LOCK, czy przesunięcia do odblokowania urządzenia. Ostatecznie to amerykańska firma wygrała tą wieloletnią batalię. Sąd Najwyższy orzekł, że nie rozpatrzy odwołania od pierwotnej sprawy o naruszenie patentu, która miała miejsce w 2014 roku. Przez wszystkie lata była rozpatrywana przez sądy apelacyjne. W rezultacie Samsung będzie musiał zapłacić Apple zadośćuczynienie w wysokości 120 milionów dolarów.

Cała sprawa tyczyła się dwóch rozwiązań – odblokowywania poprzez przesunięcie oraz zamiany fraz jak numer telefonu w linki, które można skopiować, czy bezpośrednio wykonać połączenie. Samsung oczywiście twierdzi, że oba patenty zostały naruszone, ale orzeczenie zostało unieważnione. Mimo tego firma zwróciła się do Sądu Najwyższego, gdzie ponownie górą w tym sporze jest Apple.

Koreańczycy nie są rzecz jasna zadowoleni z rozstrzygnięcia. Mówiąc w oświadczeniu, że „nasza argumentacja została poparta przez wielu, którzy wierzyli, że sąd powinien wysłuchać argumentów, aby przywrócić uczciwe standardy promujące innowacje i zapobiegające nadużyciom systemu patentowego”.

Nie jest to oczywiście jedyny spór sądowy między Samsungiem i Apple. Kolejna bitwa z maja tego roku toczy się aż o 400 milionów dolarów, chociaż początkowo są przyznał Apple aż 1 miliard dolarów. Obie firmy znajdują się na czele i sprzedają najwięcej smartfonów spośród wszystkich producentów. Mimo świetnych wyników nie przeszkadza im to w prowadzeniu patentowych sporów. Możemy być pewni, że nadal będą pojawiać się nowe spory, a Samsung będzie zdeterminowany jeszcze bardziej, ponieważ nie może pozwolić sobie na kolejne przegrane.

Źródło: RedmondPie

News został zobaczony od 18.07.2023 już 839 razy.