Awaria przy otwieraniu linków w Safari i innych aplikacjach w iOS 9.3

iphones_logo Setki użytkowników donosi o dziwnym problemie, który dotyka głównie nowsze urządzenia Apple – iPhone 6s oraz iPhone 6s Plus. Zauważono również ten problem na kilku starszych iPhone’ach oraz iPad’ach. Problem występuje podczas próby otwarcia linków w Safari, wiadomości, e-mailu lub innej aplikacji. Zamiast otwierać docelową stronę, aplikacja zawiesza się.

Inni donoszą również, że przy próbie otwarcia jakiekolwiek linki po prostu nic się nie dzieje, a dłuższe przytrzymanie powoduje awarię. Nie wiadomo co jest przyczyną, ani co może zapobiec temu problemowi. Apple jeszcze nie zdążyło zająć oficjalnego stanowisko odnośnie tego błędu. Niektórzy użytkownicy donoszą, że wyłączenie JavaScript pomaga w przypadku Safari, jednak nie ma to zastosowania do pozostałych aplikacji.

9to5mac przypuszcza, że w iPhone 6s i 6s Plus może mieć to związek z funkcja 3d Touch. Podobno również część użytkowników zgłasza podobny problem w iOS 9.2.1, więc nie dotyczy to wyłącznie najnowszej wersji systemu. Na poniższym filmie możemy zobaczyć jak wygląda taki błąd w przypadku Safari:

Źródło: 9to5mac

Artykuł został wyświetlony od 04.11.2023 już 687 razy.