Bill Gates twierdzi, że kryptowaluty „spowodowały śmierć w bezpośredni sposób”

AMA, a więc zapytaj mnie o cokolwiek to ciekawa forma dyskusji ze znanymi osobami. Ostatnim z ciekawszych, które odbyło się na Reddicie jest to z Billem Gatesem. Udzielił on odpowiedzi, gdzie poznaliśmy jego stosunek do kryptowalut.

Oto co powiedział drugi najbogatszy człowiek na świecie: The main feature of cryptocurrencies is their anonymity. I don’t think this is a good thing. The government’s ability to find money laundering and tax evasion and terrorist funding is a good thing. Right now, cryptocurrencies are used for buying fentanyl and other drugs, so it is a rare technology that has caused deaths in a fairly direct way. I think the speculative wave around ICOs and cryptocurrencies is super risky for those who go long

Uznaje on więc, że główną cechą kryptowalut jest anonimowość i jest to jest główny powód dlaczego jest ich przeciwnikiem. Rząd nie ma kontroli nad nimi, a co za tym idzie nie będzie mógł wykryć prania brudnych pieniędzy, uchylania się od płacenia podatku, a nawet sponsorowania terroryzmu.

Dodaje również, że ludzie wykorzystują kryptowaluty do kupowania narkotyków i fentantylu, a więc przyczyniły się one też do bezpośredniej śmierci wielu osób. Jeden z uczestników dyskusji, odpowiedział w słuszny sposób, że dolar amerykański również służy do zakupu niedozwolonych substancji. Bill Gates również znalazł na to odpowiedź. Stwierdził, że w przypadku gotówki i okupu za porwanie trzeba ją osobiście odebrać, a więc jest to zdecydowanie trudniejsze.

Do słów Gatesa odniósł się Lee Munson, ekspert ds. bezpieczeństwa w firmie CryptoCompare. Uznał je za odważne, ale dodał, że w dark webie, kryptowaluty służą nie tylko do zakupu narktyków, ale również broni.

Z jednej strony ma on rację, ale kryptowaluty dają swego rodzaju wolność. Jednak są też bardzo nieprzewidywalne i wahania wartości na podstawie spekulacji mogą okazać się zgubne dla wielu osób. Zdania na ten temat są podzielone i każdy może odnieść się do słów byłego CEO Microsoftu na własny sposób.

Źródło: ArsTechnica, Reddit

News został wyświetlony od 24.02.2023 już 850 razy.