Chiny: Mężczyzna gryzie iPhone, a jego bateria eksploduje

AKTUALIZACJA: Zgodnie z moimi wcześniejszymi przypuszczeniami była to tylko bateria, a nie jak początkowo podawały źródła, cały telefon.

iPhone to obok flagowych smartfonów najczęściej podrabiane urządzenie. Rynek podróbek prężnie działa oczywiście w Chinach, gdzie znajdziemy ich mnóstwo, ale istnieje wiele sposobów, aby zidentyfikować oryginalne urządzenie. Począwszy od materiałów użytych do produkcji telefonu, aż po oprogramowanie, które powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Na świecie jednak nie brakuje bardzo nieufnych osób, które niekoniecznie muszą znać się na technologii.

Wiadomo też, że bardzo ważną sprawą jest bateria. Mieliśmy już przypadki, że ogniwa w różnych modelach iPhone’ów puchły, a nawet eksplodowały pod naciskiem czynników zewnętrznych. Ten incydent z udziałem iPhone 8, który miał miejsce w Chinach jest całkowicie inny. W sieci pojawił się film, który przedstawia scenę eksplozji iPhone’a w sklepie z telefonami. Młody mężczyzna podczas transakcji włożył smartfon do ust, po czym on eksplodował w ekspresowym tempie. Na szczęście zdołał go oddalić od twarzy i nie ucierpiał on oni osoby, które znajdowały się wokół.

Niemal z całą pewnością możemy stwierdzić, że iPhone nie był nowy. Możemy też przypuszczać, że urządzenie nie było oryginalne, ponieważ takie przypadki zdarzałyby się częściej z udziałem telefonów Apple oraz innych światowych producentów. Co więcej źródła mówią, że przegryzł on bezpośrednio samą baterię, ale w przypadku iPhone 8 byłoby to niemożliwe, ponieważ o ile samo jej wyjęcie nie jest trudne o złożenie telefonu, aby był wodoszczelny jest kłopotem. Wszystko przez specjalny klej i uszczelkę stosowana pomiędzy aluminiową ramą, a szklanym panelem. Musiał on ugryźć urządzenie, ale w jakim celu to robił, możemy się tylko zastanawiać.

https://youtu.be/wu47YKAZq30

Źródło: GizmoChina

Artykuł został wyświetlony od 28.08.2023 już 495 razy.