Chrome dla Androida pozwala zapisać muzykę, wideo oraz całe strony internetowe

Google wydało właśnie 55 wersję swojej przeglądarki Chrome dla systemu Android. Przynosi to ze sobą garść nowych funkcji, które zwłaszcza ułatwią korzystanie z treści dostępny na stronach w trybie offline. Oferuje ona również lepsze i płynniejsze działanie na urządzeniach niższej półki.

Aktualizacja dodaje przycisk „Pobierz” w pływającym menu Chrome w postaci znanej wszystkim strzałki skierowanej w dół. Pozwala to na pobranie całej strony internetowej z z układem, tekstem i obrazami w stanie nienaruszonym. Można także pobierać materiały multimedialne, ale jeśli liczycie na pobieranie filmów z YouTube i odtwarzanie ich bez konieczności połączenia z siecią, to niestety nie będzie takiej możliwości. Wszystkie pobrane pliki można przeglądać w menu i zobaczyć ile zajmują one miejsca, a co za tym idzie ile danych zostało zaoszczędzonych.

Chrome w wersji 55 dla Androida przynosi również kilka innych poprawek w wyglądzie i działaniu. Jedną z fajniejszych opcji jest podkreślanie błędów w polach tekstowych. Nowa aktualizacja będzie dostarczana w ciągu kilku następnych dnia dla wszystkich urządzeń i możemy ją też pobrać bezpośrednio z Google Play.

Wpis został zobaczony od 03.09.2022 już 474 razy.