Dokładnie 10 lat temu Steve Jobs zaprezentował pierwszego iPhone’a

Dokładnie 9 stycznia 2007 roku rozpoczęła się nowa epoka w świecie mobilnym, który zmienił się za sprawą specjalnego wydarzenia w Moscone Center w San Francisco. Dokładnie 10 lat temu Steve Jobs na porannej konferencji zaprezentował długo oczekiwanego iPhone’a.

Dokładnie o 9:41 wypowiedział słowa: „Oto nastał dzień, na który czekaliśmy 2,5 roku”. Steve ogłosił trzy „nowe produkty” – iPod z dotykowymi przyciskami, rewolucyjny telefon oraz komunikator internetowy. Za jego plecami, na ekranie ukazały się ikony tych trzech rzeczy, jednak nie do końca chodziło wtedy o trzy oddzielne produkty. Powtórzył: „iPod. Telefon. Komunikator internetowy”.

„Łapiecie to?”, zapytał Steve. „To nie są trzy oddzielne urządzenia. Jest to jedno urządzenie, a my nazywamy je…iPhone.”

Apple zaskoczyło wtedy wszystkich, ponieważ plotki o telefonie komórkowym krążyły już od dawna, ale w takiej formie jak zaprezentowany został iPhone. Było to rewolucyjne urządzenie, które wyprzedzało zdecydowanie swoich współczesnych konkurentów i bez dwóch zdań wyznaczało nowy trend w branży mobilnej.

Oryginalny iPhone trafił do sprzedaży dopiero kilka miesięcy później, w dniu 29 czerwca 2007. Cena za model z 4 GB pamięci wewnętrznej wynosiła 499 dolarów, a za wariant 8 GB 599 dolarów. Oczywiście jako pierwsza generacja iPhone posiadał wiele wad sprzętowych jak i tych w oprogramowaniu. Podobno podczas styczniowej prezentacji wszystkie funkcje, które działały idealnie były tak niedopracowane, że Steve Jobs wspomagał się różnymi sztuczkami scenicznymi. Mimo swoich wad było to rewolucyjne urządzenie, które odcisnęło ogromne piętno w postrzeganiu dzisiejszego świata.

Obecnie iPhone jest najpopularniejszym gadżetem i każdy go zna, bez względy czy jest fanem lub przeciwnikiem produktów Apple. Chyba przez najbliższe kilka lat żaden inny produkt nie będzie w stanie dorównać popularnością iPhone’owi.

https://www.youtube.com/watch?v=-3gw1XddJuc

Wpis został zobaczony od 16.11.2023 już 726 razy.