DuckTales: Remastered – wspomnień czar

ducktales_logoDuckTales, czyli Kacze Opowieści to bajka, którą kojarzą osoby wychowane w latach 90. Sam wspominam ją z sentymentem i przyznam, że obejrzałbym kilka odcinków tej kreskówki, aby przypomnieć sobie jedną z ulubionych serii z dzieciństwa. Przejdźmy jednak do konkretów, a jest do czego, ponieważ jest to gra DuckTales: Remastered wydana prze Disney’a. Jej pierwowzorem jest 8-bitowa gra z lat 80. o takiej samej nazwie. Dostępna jest w Google Play, Windows Store oraz App Store. Tylko cena może być nieco odstraszająca, bo jest to odpowiednio 9,99 euro, 43,50 i 46,17 zł.

Na wstępie warto zaznaczyć, że gra obsługuje kontrolery Bluetooth, dlatego możemy poczuć się jak za dawnych lat. Sterowanie odbywa się również za pomocą wirtualnego joystick’a na ekranie. W grze wcielamy się w postać m. in. Sknerusa McKwacza, aby odkrywać najdalsze zakątki świata jak Amazonia, Transylwania, Siedmiogród czy Księżyc. Gra jest warta swojej ceny ze względu na nienaganną grafikę i dopracowanie przeniesione z DuckTales, która jest dostępna również na konsole(Wii, Xbox 360 oraz PS 3). Po drodze czeka na nas wiele przygód, ale również spotkamy tam odwieczych wrogów pragnących przejąć majątek Sknerusa, a są nimi Magik De Czar, Granit Forsant oraz Bracia Be. Do pokonywania ich możemy wykorzystać klasyczne skakanie głównego bohatera, które pojawia się w wielu wątkach bajki. Musimy również ratować z opałów Hyzia, Zyzia i Dyzia, czyli siostrzeńców Kaczora Donalda, którymi opiekuje się właśnie McKwacz.

https://www.youtube.com/watch?v=oSPyGQctqBg

W DuckTales musimy stoczyć także bitwy z bossami, którymi sa właśnie wspomniani złoczyńcy rządni fortuny. Dostępne są również power-upy, które czynią bohatera nietykalnym oraz dodają zdrowie. W grze możemy zbierać drogocenne kamienie, które odkryją jedno z 90 dzieł sztuki z znanych z Kaczych Opowieści. Lektorami w grze są realistyczne postacie hitu lat 80. amerykańskiej wersji czyli Alan Young, Frank Welker, Russi Taylor oraz June Foray.

Dla przypomnienia świetna czołówka z kreskówki: https://www.youtube.com/watch?v=cBCIx30EnC4

googleplayappstorewindows

Artykuł został zobaczony od 22.02.2023 już 307 razy.