in

Google Glass Enterprise Edition, czyli drugie życie dla hitu sprzed lat

X to półtajny ośrodek badawczo-rozwojowy założony przez Google w styczniu 2010 roku (wg Wikipedia). Jest to spóła zależna od Alphabet Inc, a więc firmy-matki Google. Jednym z projektów, który zajmuje się X są okulary Google Glass, które wywołały spore zainteresowanie jakiś czas temu. W ostatnim czasie temat nieco ucichł, ale teraz pojawiają się Google Glass Enterprise Edition. Oznacza to zmiany w oprogramowaniu okularów, które pojawiają się po dwóch latach. Przez ten czas, X pracowało z partnerami biznesowymi w celu ulepszenia swojego produktu. Enterprise Edition Google Glass są znacznie lżejsze oraz wygodniejsze przy długotrwałym noszeniu od swojego pierwowzoru. Poza tym zmiany zachodzą pod względem specyfikacji łączności oraz bateria jest znacznie wydajniejsza niż w edycji Explorer.

Google Glass nie należały do najtańszych produktów, bo ich cena detaliczna to aż 1500 dolarów. Mało więc osób mogło sobie pozwolić na ich zakup jako gadżet, które nie można w pełni użyć. Mogły one posłużyć do robienia zdjęć z ukrycia.

Dla przykładu, firma kurierska DHL poprawiła efektywność swojego łańcucha dostaw o 15%, ponieważ instrukcje dotyczące umieszczenia na wózkach niektórych przedmiotów dostarczane są w formie wizualnej na Google Glass. Pracownicy nie muszą teraz korzystać z papierowych wyznaczników i obie ręce mają wolne. Lekarze z Dignity Health wykorzystują Google Glass do nagrywania relacji pacjentów zamiast zapisywać notatki. Efektem jest tylko 10 % czasu wykorzystywanego podczas każdego dnia na sporządzanie notatek, zamiast 33 procent.

Google zrezygnowało też z podbijania rynku komercyjnego i chce skupić się na przedsiębiorstwach, które mogą wykorzystać w pełni potencjał okularów. Jest to najwyraźniej produkt przeznaczony dla pionu biznesowego, gdzie większe firmy mogą wyposażyć swoich pracowników w inteligentne okulary, aby poprawić ich wydajność. Chociaż Google Glass nigdy nie spełniła obietnicy pierwszego promocyjnego filmu rozpowszechnianego z 2012 roku i nie odmieni świata jak tego oczekiwano, to może pomóc wielu firmom.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments