Dwa smartfony Nokia z Androidem zauważone na Geekbench

nokia_logoJak mogliśmy się ostatnio dowiedzieć „nowa-stara” Nokia chce wypuścić kilka urządzeń z Androidem jeszcze w tym roku. Jednak czy będzie to sukces na miarę marki, którą rządziła i dzieliła przed kilkoma laty w branży telefonii komórkowej? Na to będziemy musieli poczekać do ostatniego kwartału 2016 roku.

Nowy proces powstawania smartfonów marki Nokia będzie trochę skomplikowany i jednego możemy być pewni, że fińska spółka nie będzie ich produkować na własną rękę, a zajmie się tym firma trzecia. Urządzenia będą sprzedawane przez autoryzowanych sprzedawców detalicznych.

Jak mogliśmy się dowiedzieć, Nokia przygotowuje dwa smartfony z Androidem. Fani marki będą mogli je zobaczyć najprawdopodobniej właśnie pod koniec tego roku lub na początku 2017 roku. Dobrą wiadomością jest to, że dwa niezapowiedziane smartfony Nokii pojawiły się w Geekbench. Nie należy jednak brać ich na poważnie, ponieważ końcowy produkt może znacznie różnić się od tego co widzimy teraz.

Pierwszym z nich jest urządzenie bardziej zaawansowane i nosi roboczą nazwę Nokia 5320. Wewnątrz tego telefonu znajdziemy 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu zegara 2.27 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Procesor wskazuje na chipset o wysokiej klasie, ale ilość pamięci operacyjnej jest dość zaskakująco niska. Może to oczywiście ulec zmianie. Poza tym, Nokia 5320 działa pod kontrolą bardzo starego Androida 4.4.4.

noka5320-geekbench

Drugi ze smartfonów oznaczony jest symbolem Nokia RM-1490 i w Geekbench możemy zobaczyć odczyt z jednego rdzenia procesora AMD A8-5545M o taktowaniu zegara zaledwie 500 MHz. Wyposażony został w taką samą ilość pamięci RAM i działa na jeszcze starszym systemie Android 4.2.2.

nokiarm-1490-geekbench

Niestety to tyle, a wyniki, które pojawiły się w Geekbench mogą znacząco odbiegać od rzeczywistych urządzeń marki Nokia, które powinny pojawić się na rynku w przeciągu kilku kolejnych miesięcy.

Źródło: Geekbench, NokiaPoweruser

Wpis został wyświetlony od 17.01.2023 już 961 razy.