Dzwoń, pisz, odbieraj powiadomienia z telefonu na komputerze z Windows 10

Wiemy, że sprzęt Apple jest doskonale ze sobą zintegrowany i posiadając komputer z systemem OS X możemy otrzymywać powiadomienia z naszego iPhone’a. To samo dotyczy też odbierania połączeń i odpisywania na wiadomości. Jednak większość osób korzysta jednak z systemu Windows 10 oraz ze smartfonów z Androidem lub właśnie iPhone’a.

Teoretycznie można tak skonfigurować urządzenie z Androidem, aby odbierać powiadomienia na Windowsie, ale wymaga to zmiany języka i aplikacji Cortana. Więcej o tym sposobie w tym miejscu. Zamiast tego powstało nowe oprogramowanie Dell, które pozwala sprawdzać powiadomienia na laptopie. Oczywiście tu też występuje ograniczenie w postaci urządzeń marki Dell.

Na targach CES 2018 ogłoszono Dell Mobile Connect, które pozwala kontrolować telefon z poziomu laptopa. Zostanie preinstalowane w nadchodzących laptopach XPS, Inspiron, Alienware i Vostro od Dell. Kompatybilne jest zarówno z urządzeniami z Androidem, jak i iPhone’ami, ale tylko wybranymi modelami telefonów Apple.

Korzystając z Bluetooth i Wi-Fi, użytkownicy Androida mogą czytać i odpowiadać na SMS-y, nawiązywać połączenia czy też uruchamiać aplikacje i otrzymywać z nich powiadomienia. Według zapewnień działać będą również podstawowe gry i aplikacje. Posiadacze iPhone’ów będą mogli pisać i odpowiadać na wiadomości oraz odbierać i wykonywać połączenia.

Jak możemy przeczytać w opisie aplikacji Dell Mobile Connect, wymagany jest: „komputer PC:zakupiony w Chinach począwszy od października 2017 r. lub w innym kraju począwszy od stycznia 2018 r. komputer Dell Inspiron, XPS lub Vostro z zainstalowaną aplikacją Dell Mobile Connect dla systemu Windows 10.” Aplikacja jest już do pobrania z Google Play. lub App Store .

Istnieje jednak sposób, aby aplikacja zadziała na każdym komputerze z Windows 10. Aplikację dla PC można pobrać stąd. Należy następnie przejść do Start > Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Dla deweloperów > Tryb dewelopera. Następnie pobieramy sterowniki Dell Mobile Connect Driver z tej strony. Po wypakowaniu, klikamy w DellMobileConnectDriverSetup.exe prawym przyciskiem myszy i uruchamiamy jako administrator. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Źródło: CNET, WindowsBlogItalia

Wpis został wyświetlony od 05.08.2023 już 288 razy.