Ekstremalny test bezpieczeństwa baterii w Galaxy S8

Chyba największą katastrofą w historii telefonii komórkowej, było zeszłoroczne fiasko związane z wadliwą konstrukcją baterii Galaxy Note 7. Samsung już na zawsze zapamięta to zdarzenie i będzie to chyba największa lekcja jaką mogli otrzymać, ale jest to również przestroga dla innych producentów.

Koreańczycy chcą za wszelką cenę uniknąć ponownej wpadki ze zwrotem wszystkich jednostek, których baterie potencjalnie mogły wybuchnąć. Samsung wprowadził rygorystyczny test dla baterii w swoich smartfonach, aby żaden z nich nie powtórzył incydentu z ubiegłego roku. Możemy dzięki temu zobaczyć imponujący film z testem, który ma zapewnić bezpieczeństwo użytkowników i zapewnić, że baterie nie będą w przyszłości wybuchały. Na szczególną uwagę zasługuje moment, w którym nawet przebity akumulator nie wybucha, co w przypadku innych baterii nie byłoby takie oczywiste.

Na tapetę wzięte zostały Galaxy S8 i możemy być pewni, że na tym etapie baterie są imponująco wytrzymałe. Oczywiście prawdziwym testom zostaną poddane podczas codziennego użytkowania i dopiero za kilka miesięcy będziemy mogli stwierdzić, że są całkowicie nieszkodliwe.

https://www.youtube.com/watch?v=xLon_PH8_QA

News został zobaczony od 10.08.2023 już 944 razy.