Face ID w iPhone X nie działa poprawnie w przypadku bliźniąt

W momencie prezentacji Face ID przez firmę Apple, funkcja wzbudzała wiele spekulacji wokół bezpieczeństwa. Zwłaszcza jeśli spojrzymy na rozpoznawanie twarzy w smartfonach z Androidem, które można było odblokować za pomocą zdjęcia właściciela urządzenia.

Apple od razu jednak zakomunikowało, że Face ID jest znacznie bezpieczniejsze niż Touch ID, które sprawdza się od lat znakomicie. W przypadku rozpoznawania twarzy istnieje prawdopodobieństwo odblokowania przez osobę trzecią wynoszące 1 do miliona, a w przypadku odcisku palcu 1 do 50 tysięcy. Co jednak w przypadku bliźniąt? Postanowili to sprawdzić w teście Business Insider i Mashable.

Oba testy są jednak ze sobą sprzeczne i to jest w nich najciekawsze. Mashable przeprowadziło badania na dwóch parach bliźniąt. Jednemu z każdej pary kazało zarejestrować swoją twarz w Face ID. Następnie spróbować, czy odblokowanie iPhone X jest możliwe i działa poprawnie. Następnie pozostała dwójka z obu par została poproszona o skierowanie urządzenia na swoją twarz. Interesujące jest to, że w obu przypadkach bez problemu udało im się odblokować iPhone X.

Test Business Insider wykazał, że bliźniak, kory zarejestrował swoją twarz w Face ID był w stanie odblokować telefon nosząc kapelusz, okulary, szalik oraz kilka innych dodatków. Jednak drugi bliźniak nie był już w stanie odblokować iPhone X w żaden sposób.

Nie wiadomo dlaczego tak się stało, ale wygląda na to, że jest jednak sposób na obejście tego zabezpieczenia znacznie łatwiej niż mogło się wydawać. Oczywiście jest to możliwe w przypadku dwóch niemal identycznych bliźniąt. Dodatkowym zabezpieczeniem w takiej sytuacji może być PIN lub hasło.

Źródło: iPhoneHacks

News został zobaczony od 14.06.2023 już 190 razy.