Facebook może pracować nad modułowym smartfonem

Project Ara to jeden z ciekawszych projektów, które skończyły się zanim na dobre się rozpoczęły. Grupa badaczy z Google chciała stworzyć modularny smartfon, który w wersji deweloperskiej miał pojawić się jesienią ubiegłego roku. Jednak starania zostały ucięte i projekt został zawieszony. Namiastką tego pomysłu jest Motorola Moto i dodatkowe moduły.

Skoro Google zrezygnowało z Ara, to czemu ktoś inny nie mógłby zająć się jego kontynuacją. . Według według nowego raportu" style="text-decoration: underline">nowego raportu Business Insider, sekretny dział firmy znany jako Building 8 zatrudnia osoby, które tworzyły Projekt Ara. Jedną z nich jest Regina Dugan, która wcześniej nadzorowała rozwój projektu w Google, a obecnie jest szefem w Building 8.

Jednak głównym źródłem tej plotki jest zgłoszenie patentowe Facebooka. Widnieje w nim opis: „korpus i wiele modułów funkcjonalnych, które można do niego podłączyć”. Ma to być zastosowanie dla smartfonów oraz inteligentnych głośników.

Mimo tego, że prace nad modularnym smartfonem trwają już od wielu lat i jak widać nadal pomysł będzie rozwijany, to nie wiadomo, kiedy odpowiednio dobre urządzenie może trafić na rynek komercyjny.

Źródło: Business Insider, The Verge

Wpis został wyświetlony od 31.10.2023 już 441 razy.