Facebook testuje „prywatny profil” widoczny tylko dla najbliższych przyjaciół

Facebook testuje funkcję, która umożliwia ustawienie profilu „prywatnego”, aby mogli go zobaczyć tylko twoi najbliżsi przyjaciele. Nie zobaczą go natomiast inni znajomi, z którymi nie chcemy dzielić się niektórymi sprawami. Jej istnienie odkrył Devesh Logendran, który dotarł do najnowszej wersji beta APK Facebooka dla Androida.

Obecnie, w tym wydaniu przycisk ‘Create a Private Profile button’ nie działa, a więc nie możemy dokładnie dowiedzieć się co oznacza profil prywatny. Możemy domyślać się, że pewne elementy osi czasu i samego profilu będą widoczne tylko dla wybranej garstki osób. Nie wiadomo też, czy bliskim przyjaciołom będzie wyświetlana informacja o tym, że tylko oni mogą zobaczyć tę treść. Być może tak będzie, ponieważ zapewne nie będziesz chciał, aby przekazywali oni prywatne treści dalej.

Facebook working on a private profile mode which you can share with just a small circle of close friends h/t Devesh Logendran pic.twitter.com/yqbKYN3H5m

— Matt Navarra ⭐️ (@MattNavarra) 10 września 2017

Oczywiście nie możemy być pewni, że Facebook wdroży tę funkcję, ponieważ wiele z nich upada właśnie podczas testów i nie pojawia się w ostatecznej wersji aplikacji.

Źródło: TNW

News został zobaczony od 23.11.2023 już 803 razy.