Instrukcja Androida Nougat dla Galaxy S6. Różnice pomiędzy aktualizacją dla Galaxy S7

Niedawno w wielu krajach pojawiła się aktualizacja do Androida 7.0 Nougat dla pary Galaxy S7 i Galxy S7 edge. Wśród pozostałych urządzeń, które w niedługim czasie miały otrzymać możliwość aktualizacji do ubiegłorocznej wersji systemu Google są też flagowce z 2015 roku – Galaxy S6 i Galaxy S6 edge. Wydawać by się mogło, że wydania dla tych obu „pokoleń” będą identyczne, ale jednak należy pamiętać, że smartfonu różni specyfikacja, a przede wszystkim rodzaj chipsetu.

Z instrukcji obsługi wynika, że pomiędzy Android 7.0 Nougat dla Galaxy S7/S7 edge i Galaxy S6/S6 edge nie ma zbyt wielkich różnic (poza kilkoma funkcjami). Zabraknie jedynie kilku „ekskluzywnych” opcji dostępnych jedynie w aktualizacji dla zeszłorocznych Galaxy S7. Większość funkcji zbiega się jednak z tymi z instrukcji Nougat dla duetu Galaxy S7.

Właściciele flagowców Samsunga z 2015 roku uzyskają znacznie uproszczony ekran główny i menu, przeprojektowany pasek powiadomień, nowy widok wyskakujących okienek, czy interfejs aparatu sterowany gestami. Jedną z rzeczy, których nie zobaczymy w tej wersji dla Galaxy S6 będzie funkcja Always on Display. Niestety nie zobaczymy w tej aktualizacji też opcji (zapożyczonej z Note 7), która jest obecna w aktualizacji dla Galaxy S7, a chodzi o możliwość polepszania jakości wideo – dźwięku, czy koloru obrazu.

W aktualizacji nie zobaczymy też kilku opcji aparatu jak Hyperlapse, Food, flesz przy selfie, czy możliwość zmiany wyostrzenia danego obszaru. Zastanawiający jest jednak brak obecności trybu wydajności, który jest jednak wymieniony w instrukcji. Pozwala on na zmianę wydajności urządzenia w zależności od użytkowania, przy graniu w gry lub wykonywaniu codziennych zadań, aby uzyskać jak najlepsze osiągi.

Instrukcja Android Nougat dla Galaxy S6 edge

Źródło: PhoneArena

News został wyświetlony od 24.11.2023 już 996 razy.