Facebook z rekordowym miliardem mobilnych użytkowników

facebook_aplikacjaWielu go nienawidzi, wielu go kocha, ale jedno trzeba przyznać, że Facebook to ogromny portal społecznościowy. Co więcej jest największy i nikt nie jest mu w stanie na chwile obecną dorównać. Facebook ogłosił właśnie wyniki za III kwartał, a najbardziej imponującą liczbą, jest ta mówiąca o mobilnych użytkownikach portalu. We wrześniu 2016 roku Facebook zanotował 1.09 miliarda aktywnych użytkowników, którzy korzystali z portalu codziennie.

Jest to pierwszy taki przypadek od czasu powstania sieci społecznościowej, a więc jest to rekord. Całkowita liczba użytkowników, która przynajmniej raz dziennie odwiedziła portal we wrześniu wyniosła niewiele więcej, bo 1,19 mld. W miesiącu ogólna liczba użytkowników mobilnych wyniosła 1.66 miliarda, a licząc wszystkie platformy 1.79 mld.

Oznacza to, że 13 % całej populacji na Ziemi odwiedza Facebook codziennie, a 92 % z nich robi to na urządzeniu mobilnych i tylko w taki sposób. Facebook poinformował również, że to właśnie ze smartfonów i tabletów pochodzi największy zysk z reklam, bo aż 84 %. Ogólnie wpływy z reklam wyniosły $6,8 mld, a zysk $2,38 miliarda.

Źródło: Facebook

News został wyświetlony od 21.12.2023 już 958 razy.