Final Fantasy VII ląduje na Androidzie

finalfantasy_viiFinal Fantasy VII to jedna z gier, które są tak kultowe, że zna ją chyba każdy, nawet osoby nigdy w nią nie grające. Sam dawno w nią nie grałem, ponieważ było to kilkanaście lat temu, jeszcze na PlayStation One. Odświeżona wersja Fina Fantasy VII trafiła prawie rok temu na iOS’a, a teraz również ląduje na Androidzie.

Należy jednak zauważyć, że w opisie gry znajduje się notatka o błędzie. Square Enix przyznaje, że ten błąd istnieje, ale mimo to gra została wydana w Google Play. Polega on na tym, że w zależności od terenu i czasu działania różne środki transportu mogą przestać się poruszać, gdy gracz próbuje wsiąść lub wysiąść. Obecnie jedynym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie gry z zapisanego wcześniej pliku gry. Zalecane jest też częste zapisywanie obecnego stanu gry.

https://www.youtube.com/watch?v=DASvfqwFYb0

Jest jeszcze jedno ale, a może jednak kilka? Gra potrzebuje 4 GB wolnej przestrzeni do zainstalowania, a zajmuje tylko 2 GB po instalacji. Wreszcie Square Enix gwarantuje funkcjonalność tylko na kilku urządzeń – smartfonach Sony, urządzeniach Nexus 4 lub nowszych, Samsung Galaxy S5 i nowszych oraz z Androidem 4.3 lub nowszym.

Final Fantasy VII kosztuje obecnie 69,99 zł, więc przed zakupem trzeba się zastanowić czy warto wydać aż tyle na 19 letnią grę.

googleplay

Wpis został zobaczony od 21.08.2023 już 262 razy.