Flagowa Nokia z chipsetem Snapdragom 835 może pojawić się już w czerwcu

HMD Global, czyli właściciel marki Nokia pod koniec ubiegłego miesiąc zaprezentował podczas Mobile World Congress (MWC) kilka nowych smartfonów, ale żaden z nich nie jest jednak flagową jednostką. Zgodnie z zapowiedziami, Nokia 3,5 oraz 6 to dopiero początek przygody ze zmartwychwstaniem fińskiej marki. Jeszcze wcześniejsze plotki sugerowały, że w 2017 roku zobaczymy 7 nowych smartfonów z Androidem, które będą pojawiać się co kilka miesięcy.

Prezentacja flagowej Nokii miała nastąpić również na MWC 2017, ale jak wiemy zobaczyliśmy nieco inne jednostki. Jednym z uzasadnień takiej decyzji może być brak dostępności do chipset Snapdragon 835 na ten moment. Pierwszeństwo ma Samsung, który zaprezentuje swojego flagowca dopiero pod koniec marca. Następnie inni producenci będą mogli wykorzystać najpotężniejszy chipset od Qualcomm w swoich urządzeniach.

Według chińskich mediów flagowy smartfon Nokia z Androidem możemy zobaczyć już na początku czerwca, a więc stosunkowo szybko. Urządzenie ma posiadać obudowę wykonaną w całości z metalu, a pod jego maską ma pracować wspomniany Snapdragon 835. Do wyboru mają być dwa różne warianty – 4 GB RAM oraz 6 GB RAM. Flagowiec ma być dostępny również w dwóch różnych rozmiarach. Z tego samego źródła możemy dowiedzieć się, że nadchodzący sztandarowy smartfon Nokia może posiadać podwójną konfigurację aparatu. Przynajmniej jeden z nich ma mieć co najmniej 23 megapiksele.

Cena w Chinach mniejszego modelu ma wynieść 580 dolarów, a większego wariantu 650$. Można spodziewać się, że w Europie będą one wyższe o kilkanaście procent.

Źródło: MyDrivers, Pocketnow