FlexBright, czyli alternatywa dla f.lux ląduje w App Store

flexbright_logoJak wiemy Apple wraz z wydaniem iOS 9.3 wprowadza kilka nowych funkcji, a najważniejszą z nich jest Nocna Zmiana, czyli dostosowywanie kolorów ekranu do pory dnia. Wraz z wydaniem najnowszej beta wersji ekosystemu Apple wiemy, że funkcja ta nie będzie dostępna w trybie oszczędzania baterii.

Równie głośną sprawą kilka miesięcy temu było pojawienie się aplikacji f.lux i niemal natychmiastowe usunięcie jej z App Store. Domyślamy się, że zostało to właśnie planowanym wprowadzeniem Nocnej Zmiany. Teraz do sklepu z aplikacjami trafia kolejna aplikacja FlexBright.

Wszystkie wspomniane funkcje/aplikacje eliminują niebieskie światło emitowane z ekranów urządzeń. Taki zabieg pomaga w łatwiejszym zasypianiu. Dokładniej mówiąc niebieskie światło zostaje przemienione w czerwone, które jest bardziej przyjazne dla naszych oczu po zmroku.

flexbright1flexbright2

Ciekawe tylko czy FlexBright nie podzieli losy f.lux i nie zostanie usunięte z App Store w niedługim czasie. Jeżeli chcesz mieć funkcję opisane powyżej przed wydaniem oficjalnej aktualizacji iOS 9.3 to za aplikację będziesz musiał zapłacić 2,99 $.

appstore

Artykuł został wyświetlony od 28.11.2023 już 969 razy.