Google informuje, że Daydream VR jednak nie będzie działać na obecnych smartfonach

Jeżeli masz stosunkowo nowy smartfon z systemem Android i nie mogłeś doczekać się, aby spróbować jak działa nowa platforma Daydream VR, to niestety mam złe wieści. Google poinformowało, że prawdopodobnie platforma wirtualnej rzeczywistości nie będzie działać na dostępnych aktualnie urządzeniach.

„Mogę powiedzieć, że najprawdopodobniej nie będzie żadnych wstecznie działających smartfonów zdolnych obsłużyć Daydream”, powiedział szef podział VR firmy z Mountain View, Clay Bavor. „Chcemy oferować tylko bardzo wysoką jakością, a pozwolą na to tylko idealnie dopasowane podzespoły. Tak więc, aby fani VR będą musieli poczekać kilka miesięcy, aż pojawi się smartfon gotowy obsłużyć Daydream”.

Warto wspomnieć, że Google podało jeszcze do publicznej wiadomości dokładnych minimalnych wymagań. Spośród wszystkich dostępnych już flagowych urządzeń, obecnie tylko Nexus 6P jest w stanie obsłużyć Daydream na ten moment. Jednak nie oznacza to, że będzie on dostępny w chwili oficjalnego upublicznienia Daydream.

Nowym smartfon, który jest w stanie obsłużyć platformę VR jest ZTE Axon 7, ale nie jest on dostępny w sprzedaży.