Google opracowuje nowy system operacyjny na wszystko

google_logo1Dość niespodziewane informacje nadchodzą zza oceanu, mianowicie Google buduje zupełnie nowy system operacyjny. Nie chodzi tu o aktualizację systemu Android lub ChromeOS. Ma to być zupełnie nowy OS, który nie będzie oparty na jądrze Linuxa. Nazywany po prostu Fuchsia (fuksja). Choć Google nie wydało oficjalnego oświadczenia na ten temat to szczegóły zostały zamieszczone w GitHub. Pojawia się tam tajemniczy opis “Pink + Purple == Fuchsia”.

Doniesienia pochodzą od niezawodnego portalu Android Police, który głębiej przyjrzał się dokumentacji. Po pierwsze, system operacyjny korzysta z nowego jądra Magenta, a głównym językiem programowania jest Dart. Wsparcie dla języka Flutter oznacza, że system operacyjny będzie wykorzystywał Material Design dla interfejsu użytkownika.

Nowy system operacyjny nie jest oparta na systemie Android, a Google oficjalnie nie potwierdziło, że pracuje nad nowym projektem, który może ewentualnie zastąpić Chrome OS i Android, będąc w stanie działać na prawie każdym urządzeniu AGD i RTV. System Fuchsia mógłby również działać na takich sprzętach jak komputery samochodowe lub GPS.

Nie musi to oznaczać całkowite wyeliminowanie Chrome OS i Androida, ale ten lekki OS mógłby konkurować z takimi systemami jak Samsung Tizen, ThreadX i FreeRTOS.

Wpis został zobaczony od 17.12.2023 już 421 razy.