Poznaliśmy europejskie ceny smartfonów serii Xperia X

xperia_xCeny w Wielkiej Brytanii dwóch z trzech urządzeń nowej serii Xperia X poznaliśmy jeszcze w marcu. Chodzi oczywiście o Sony Xperia X i XA. Teraz mamy możliwość poznania ceny najmocniejszego, a zarazem najdroższego telefonu z tej serii, czyli Xperia X Performance. Cena za odblokowane urządzenie to 699 euro (Francja i Holandia) oraz 729 euro (Hiszpania i Włochy). Przy aktualnym kursie wychodzi odpowiednio ok. 3068 zł i 3200 zł.

W wyżej wymienionych krajach oraz w Szwecji można dokonywać już zamówień. Wysyłka Xperia X Performance nastąpi jednak dopiero w lipcu (nie wcześniej niż 4.). Wychodzi na to, że telefon trafi do klientów 4 miesiące po oficjalnej prezentacji.

Europejskie ceny dla Xperia X i XA zostały również ujawnione i Sony rozpoczęło preorder dla tych urządzeń. Cena dla Xperia XA to 299-329 euro, a dla Xperia X to 599-629 euro.

Xperia XA wejdzie do sprzedaży 20 czerwca, a Xperia X już 23 maja. Nie wiadomo jak ceny będą wyglądały na polskim rynku oraz kiedy możemy spodziewać się pojawienia powyższej trójki w Polsce.

Źródło: pre-orders-sony-store-europe/">xperiablog.net

Artykuł został zobaczony od 17.12.2023 już 803 razy.