Jak już wiemy, Google wyda lżejsze wersje swoich flagowych smartfonów z zeszłego roku, a jednym z nich jest model Google Pixel 3 Lite. Zgodnie z wideo, telefon pojawi się na rynku po konferencji Google I/O.
Jako, że będzie to tańsza wersja, nie doświadczymy tu komponentów ze szkła i metalu. Telefon będzie wykonany z plastiku. Pixel 3 Lite nie będzie miał też głośników stereo, a tacka na kartę SIM została umieszczona po prawej stronie. U góry znajduje się gniazdo słuchawkowe, a po boku zielony (miętowy) przycisk zasilania.
https://youtu.be/pwaT4u-1Y60
Z przodu (8 MP) oraz z tyłu (12 MP) znajduje się pojedynczy aparat. W filmie mamy nawet próbki zdjęć. Pod maską będzie pracować chipset Snapdragon 670, 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Telefon został wyposażony w 5.56-calowy ekran o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Pojemność baterii wynosi 2915 mAh.