in

Google zmienia wygląd emotikon dla Androida O

Wraz z każdą nową wersją Androida, począwszy od wydania 4.4, czyli KitKat, zestaw emotikon zostaje zmieniony. Największa zmianę mieliśmy w przypadku Androida 7.0 Nougat, który został wydany w ubiegłym roku i wygląd ikon został poddany redesignowi. Twarze stały się bardzo podobne do tych, które są obecnie najbardziej popularne i używane są w systemie iOS. Jednak nie zobaczyliśmy tu okrągłych emotikon, a jedynie te w kształcie żelka(?).

Android O idzie o jeden krok dalej i teraz wszystkie ikony będą jeszcze bardziej podobne do tych stosowanych w produktach Apple. Nowy system Google będzie wspierał Emoji 5.0, który zawierać będzie nowe emotikony zgodne z Unicode 10.0. Zmiana właśnie dotyczy tylko emoji, które nie były dotychczas okrągłe, ale w Android O naśladować będą Apple i oryginalny projekt Unicode. Od tego momentu emotikony będą wyglądać bardziej jednolicie i wysyłane pomiędzy różnymi platformami nie będą obiektem przypuszczalnej pomyłki.

Nowe wzory mają więcej cieniowania i tekstury, a efekt cienia daje im trójwymiarowy wygląd. Już teraz możemy zobaczyć zestaw grafik, które zostały ujawnione. Oczywiście wraz z Unicode 10 pojawią się też nowe emotikony, które nie będą dostępne na innych platformach, a jedynie na Androidzie O.

Android O będzie również oferował wsparcie EmojiCompat dla biblioteki emotikon, które umożliwi wyświetlanie wszystkich obrazków w aplikacjach od danego dewelopera. Oznacza to, że nie będzie trzeba czekać na nowszą wersję systemu dla swojego telefonu, aby móc wyświetlać i korzystać z nowych emotikon, a wystarczy wdrożenie ich przez programistów aplikacji.

Źródło: Emojipedia, GSMArena

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments