GooPhone X, czyli klon iPhone X z fałszywą specyfikacją

Prezentacja iPhone X wzbudziła spore poruszenie, podobnie jak cena za to urządzenie. Jest to najdroższy jak dotąd telefon w ofercie Apple i polskie ceny zaczynają się od prawie 4 800 złotych. Z „pomocą” przychodzi jednak Goophone X, który dosłownie imituje flagowy produkt firmy z Cupertino.

Niektórym z was pewnie znana jest ta chińska marka, która podrabia kolejno wszystkie wydane iPhone’y. Jest ona raczej znienawidzona przez wielu, ponieważ zwyczajnie oferuje towar niezgodny z opisem i tym co widać na renderach, które reklamują ich produkty. Są do tego stopnia bezczelni, że próbują kopiować wszystko z produktów Apple, a w zamian oferują smartfon z systemem Android. Kuriozalność całej sytuacji nadaje również fakt, że Goophone próbowało pozwać Apple o prawa autorskie.

Goophone nie zamierza jednak zejść ze sceny pokonanym i nadal działa i stosuje swoje niecne sztuczki. Zaledwie dzień po konferencji Apple na chińskim rynku pojawił się GooPhone X, czyli klon iPhone X. Podobnie jak w przypadku poprzednich urządzeń GooPhone, GooPhone X jest podobny wizualnie do nowego iPhone’a X. Posiada on ekran od krawędzi do krawędzi o rozmiarach 5.5 cala i działa na Androidzie 5.0.

Pod maską pracuje chipset MediaTek MTK6580, 1 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej. Rozdzielczość wyświetlacza to 1280 x 720 (HD). Telefon oferuje łączność 3G. Lepiej wygląda sprawa oprogramowania, ponieważ jak już wspomniałem działa na Androidzie 5.0, a fałszywie podaje system Android 7.0. Jednak to nie wszystko, ponieważ pokazuje też nieprawdziwą sieć 4G LTE oraz pojemność 64 GB, a nawet parametry aparatów! Ciekawe czy zafałszowana została też identyfikacja twarzy.

W rzeczywistości posiada on baterię o pojemności 2100 mAh, znajdziemy tu też gniazdo słuchawkowe (oryginalny iPhone X go nie posiada). Konfiguracja aparatów to 2 MP (przód) i 8 MP (tył). https://www.youtube.com/watch?v=7moRTO-8UBA

Źródło: GizChina

Wpis został wyświetlony od 11.12.2023 już 551 razy.