Hearthstone Heroes of Warcraft – karcianka od Blizzard

Gra Hearthstone Heroes of Warcraft wcześniej była dostępna wyłącznie na tablety z Androidem i iOS’em. Od kilku miesięcy ta świetna, wciągająca gra jest dostępna również na smartfony w Google Play i App Store. Gra jest w języku polskim oraz jest bezpłatna, ale występują płatności w aplikacji. Interfejs został dostosowany do urządzeń z mniejszym ekranem.

Hearthstone z pozoru wydaje się prostą grą karcianą, ale trzeba wytężyć umysł, aby pokonać przeciwnika. Do wyboru mamy setki kart, w tym kilka z legendarnymi postaciami. Każda z nich posiada własne moce, których kombinacja może zmieść rywala w mgnieniu oka. W grze zastosowano znakomite animacje oraz efektowną ścieżkę dźwiękową, która nadaje jej odpowiedni klimat.

W niedawnej aktualizacji dodano również tryb jednoosobowej gry o nazwie Czarna Góra, którą możemy odblokować za zgromadzone złoto lub poprzez mikropłatności. Możemy w nim odblokować 31 kart, ale najpierw musimy zmierzyć się w walkach z bossami. Polem do popisu jest 9 piekielnie trudnych wyzwań, po pokonaniu każdego z przeciwników zostaje uruchomiony tryb heroiczny, który pomaga odblokować nowe rewersy kart w kolekcji. Poza regularnymi walkami możemy odkrywać nowe miejsca i stawiać czoła nowym wyzwaniom.

Karty możemy zdobywać pokonując przeciwników oraz tworząc własne zestawienia. Na arenie możemy oczywiście także zmierzyć się z realnymi graczami. Cała kolekcja jest zsynchronizowana z wszystkim urządzeniami za pomocą konta na Battle.net.