in ,

iPhone 8 Plus i iPhone 8 z najlepszymi aparatami wśród telefonów

Jak wiadomo, wczoraj ruszyła sprzedaż iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus, a w związku z tym uzyskujemy wiele ciekawych informacji na ich temat. Portal DxOMark opublikował bardzo obszerną recenzję aparatów obu telefonów. Nowe urządzenia Apple od razu zdetronizowały w rankingu HTC U11 oraz Google Pixel i zajmują dwa pierwsze miejsca.

Dwaj poprzedni liderzy uzyskali w teście DxOMark po 90 punktów, a teraz pierwsze miejsce samodzielnie okupuje iPhone 8 Plus z 94 punktami. Wspomnianą dwójkę wyprzeda też iPhone 8, który uzyskuje 92 punkty. iPhone 8 Plus zyskuje rekordowy wynik 96 jeśli chodzi o fotografię i 89 pod kątem nagrywania wideo, czyli tyle samo co HTC U11 i mniej niż Pixel, który zyskuje 91.

iPhone 8 Plus według tego testu ma „znakomitą jakość obrazu”, „wiodący w branży tryb portretowy”. Niemal każdej kategorii jest na szczycie wykresów, Zaawansowane oprogramowanie daje niesamowite efekty przy przechwytywaniu scen HDR i obrazów z twarzami. Ma najlepsze efekty zoom i najlepsze efekty bokeh wśród telefonów. Aparat w 8 Plus posiada znakomite śledzenie twarzy w jasnym świetle, bardzo dobrą stabilizację wideo i renderowanie kolorów. Pojawiają się jednak problemy z odbarwieniami w przypadku zdjęć w pomieszczeniu oraz słabym oświetleniu. W przypadku filmów wideo występują problemy z ekspozycją oraz pojawiają się szumy przy słabym świetle.

iPhone 8 posiada najlepszy pojedynczy aparat, który kiedykolwiek został przetestowany przez DxO Labs. Nie może to zaskakiwać, ponieważ ten aparat jest identyczny z głównym czujnikiem w iPhone 8 Plus. Mniejszy z tegorocznej pary iPhone’ów również zyskuje najlepsze osiągi HDR, jego autofokus jest bardzo dokładny, ale zalicza również opóźnienia.

Źródło: DXoMark 1, 2, GSMArena

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Comments

0 comments